Neşe Dolu bir Yoga Pratiği: Kaybolma Sensiz 1 Eksiğiz


Yazımda kullandığım bu yeşil göldeki beyaz kanatlı kuğu fotoğrafını New York’ta evime çok yakın ve neredeyse her gün gittiğim ve içinde kaybolmaya bayıldığım bir parkta çekmiştim ama bu yazıma “Kaybolma” diyerek başlıyorum. Neden?

Bazen çok kalpten yaptığım şeylerde bile devam etmek için motivasyonumu kaybettiğim zamanlar olabiliyor. Hatta ne zaman bir şeyleri düzenli olarak yapma kararı versem zihnin yaratıcı oyunlarına kapılıp bir süre sonra yolumdan sapabiliyorum. Bu öylesine gizemli şekilde yavaş yavaş oluyor ki yeniden kendime geldiğimde hayret ediyorum bu nasıl oldu da ben koptum diye. Size de olur mu böyle? 

Bu konu üzerine biraz düşündüğümde fark ettim ki motivasyonumdan kopma sebebim niyetimden kopuyor olmam.

Hiç susmayan zihin bazen öylesine kafa karıştırıcı olabiliyor ki yaşama ektiğim niyetlerim puslu camların ardından zorlukla görünüyor.

İşte, çoğumuzun zaman zaman yaşadığı “kaybolma” hali böyle ortaya çıkıyor.

Sen kaybolduğunda, ben kaybolduğumda, o kaybolduğunda yaşamda bir şeyler eksik kalıyor çünkü hepimiz muazzam şekilde eşsiz varlıklarız. Kimse kimsenin yerini dolduramıyor. İşte dostlar bugünlerde yardıma koşuyor.

Elinden tutup sana eşsizliğini hatırlatıyor, hadi diyor geri dön sensiz 1 eksiğiz. 

Niyetinle her koşulda güneşli, yağmurlu, sisli veya karlı havada bir şekilde yeniden bağlantı kurmanın ve hatta hep bağlantıda kalmanın bir yolunu bulduğunda yaşam sensiz kalmıyor. 

Bu hafta sizinle, yaşamımı güzelleştiren, beni niyetlerimle bağlantıda tutan, ifademi güçlendiren, enerjimi temiz tutarak beni canlandıran, hem fiziksel hem ruhsal fitnessım, düştüğümde elimden tutup kaldıran… İyi günümde kötü günümde hep yanımda olan canım yogamı paylaşıyorum. 

15 dakika ayırarak yapacağınız bu akışı tamamen yeni başlayanlar için hazırladım. Adım adım pozlara nasıl girip çıkacağınızı anlatıyorum. Dilerseniz sabah uyandığınızda, dilerseniz günün herhangi bir saatinde canlanmaya ve kendinize gelmeye ihtiyaç duyduğunuz her an tekrarlayabilirsiniz. 

ve tüm kaybolma zamanlarımda bir mesajı, bir sesiyle hatta bir instagram paylaşımıyla beni yeniden kendime getiren tüm insan arkadaşlarıma da ayrıca sevgilerimlee. İyi ki varsınız ve iyi ki paylaşıyorsunuz. Varlığınıza şükran doluyum <3

Bu yazım ilk defa uplifers.com ‘ da yayınlandı.